Лукаку, Гладбах - Интер

Лукаку остави Интер в Шампионската лига

Ромелу Лукаку вкара два гола за победата на Интер над Борусия Мьонхенгладбах с 3:2. Успехът запази минималните шансове на Интер за класиране напред в Шампионската лига.

При победа Гладбах щеше да си гарантина първото място в групата. В нея по-рано Шахтьор надви Реал Мадрид с 2:0. Така четирите отбора са събрани в рамките на три точки.

Матео Дармиан откри за гостите в 17-ата минута. Аласан Плеа обаче изравни в добавеното време на първата част. После дойдоха минутите на Лукаку. Белгиецът вкара за 1:2 в 64-ата минута, а в 73-ата покачина 1:3. Плеа обаче върна надеждите на Борусия още в следващата атака – 2:3. После Ашли Йънг изпусна отличен шанс за нерадзурите. А пък трети гол на Плеа беше отменен след намеса на ВАР.

В класирането Борусия води с осем точки, с по седем са Шахтьор и Реал, Интер е с пет точки. В последните мачове Реал приема Гладбах, а Интер гостува на Шахтьор. Нерадзурите не са играли на елиминациите от 2012-а. За да го направят сега, те се нуждаят от победа над Шахтьор с поне три гола и победа на Борусия или Реал.