Интер - Лацио, Лукаку

Лукаку качи Интер на върха в Серия А – ВИДЕО

Интер надви у дома Лацио с 3:1 с два гола на Ромелу Лукаку в среща от 22-я кръг на италианската Серия А. Така нерадзурите се качиха на върха в класирането. Те имат 50 точки – с точка повече от градския съперник Милан. Лацио остава седми с 40 точки, на три зад третия Рома.

Ромелу Лукаку даде аванс на домакините в 22-та минута от дузпа. В добавеното време на първата част отново белгийският нападател бе в прегръдките на съотборниците си след второто си попадение. Той вече има 16 гола през сезона.

Сергей Милинкович-Савич намали резултата в 61-та минута, връщайки орлите в двубоя. Само три минути по-късно обаче Интер нанесе решителен удар чрез Лаутаро Мартинес. Той се разписа след асистенция на вездесъщия си партньор Лукаку.

В неделя е сблъсъкът на върха на класирането – Интер срещу Милан. Лацио пък приема Сампдория, а после е домакин и на европейския клубен шампион Байерн Мюнхен в първи осминафинал от Шампионска лига на 23 февруари.