Райо - Барселона,
Луис Суарес празнува победния гол за Барса

Луис Суарес ще претърпи операция на коляното

Нападателят на Барселона Луис Суарес може да отсъства дълго от терените заради операция. Това обяви официално Барселона. Интервенцията ще бъде в коляното. Проблемът е във външния менискус на дясното коляно. Каталунците ще разкрият допълнителни детайли, когато премине операцията. Тя ще бъде извършена от испанския хирург Рамон Сугат.

32-годишният Луис Суарес е участвал в 23 мача на Барселона във всички турнири през този сезон и е отбелязал 14 гола. 11 от тях са в Ла Лига, три – в Шампионската лига. Той игра 90 минути при 2:3 от Атлетико Мадрид в четвъртък в полуфинала от Суперкупата на Испания.

Уругваецът претърпя операция на същото коляно през миналия май. Тогава той пропусна финала за Купата на Краля, загубен от Валенсия. Нападателят обаче успя да се възстанови навреме, за да участва с Уругвай на Копа Америка през лятото.