Луис Енрике: „Слабата ни игра в Торино ни коства скъпо“

Старши треньорът на Барселона Луис Енрике не скри разочарованието си от отпадането на неговия тим от Шампионската лига. Вчера каталунците стигнаха само до нулево равенство на своя Ноу Камп в четвъртфиналния реванш с Ювентус и така напуснаха надпреварата с общ резултат 0:3.

Енрике посочи именно тежкото поражение в първия сблъсък с „бианконерите”, като основната причина за отпадането на Барса на този етап от надпреварата.

„Дълго време ще помня случилото се в първия мач на „Ювентус Стейдиъм”. Участието ни в турнира през този сезон бе незабравимо, но за съжаление слабото ни представяне в Торино ни коства скъпо”, заяви Енрике след мача. Трябваше да бъдем по-спокойни и по-фокусирани. Опитахме всичко, имахме много изстрели към вратата, но за съжаление само един в нейните очертания. Демонстрирахме страхотно поведение, показахме голямо желание и определено отпадането е голямо разочарование за нас. След този мач в нас остава тъга, но не можем да виним никого. Опитахме всичко възможно до самия край, борихме се да застрашим тяхната врата, но за съжаление не успяхме да реализираме. Разочарован съм, че не успяхме да спечелим мача при положение, че дадохме всичко от себе си”, допълни още той.

Енрике коментира и предстоящото Ел Класико срещу Реал Мадрид през уикенда, като двубоят може да се окаже решаващ за изхода в борбата за първото място в Примера. Пред нас се открива възможност да се върнем в борбата за титлата. Щастлив съм, че имам възможността да работя в клуб, който винаги иска да печели.” Преди неделния сблъсък на „Сантяго Бернабеу” Барселона изостава на 3 точки от големия си съперник, като Кралския клуб е и с мач по-малко.

Мачът

Барселона не успя да сътвори нова футболна сензация и напусна Шампионската лига след нулево равенство с Ювентус на „Камп Ноу“ в реванша от ¼ финалите. Опитните италианци се отбраняваха изключително грамотно и въпреки че дадоха някои шансове на каталунците, успяха да опазят вратата си суха.

Ювентус продължава напред с резултат 3:0 след класическата победа в първия мач в Торино.

В 12-ата минута Неймар отправи хитър пас към Луис Суарес в наказателното поле на гостите, но уругваецът не се ориентира добре в ситуацията и не успя да овладее топката. Минута по-късно нападателят на Юве Гонсало Игуаин бе изведен на добра позиция, но стреля над гредата. Това и първият удар към една от двете врати в срещата. В 17-ата минута Меси центрира добре към Жорди Алба, но левият бек за малко се размина с топката и не успя да я засече.

Две минути по-късно Меси нахлу в наказателното поле на Юве и стреля опасно с левия крак, но встрани от вратата. В 21-ата минута Неймар получи пас от Алба и стреля от въздуха, но и този път топката не намери целта.

В 31-ата минута Меси затрудни Буфон, който отрази с мъка изстрела му, а при добавката аржентинецът не уцели вратата.

Малко преди почивката Неймар получи жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на тима си в Европа. Така през първото полувреме гол не падна и Ювентус запази преднината си от три чисти гола. Статистиката показа, че топката е била във владение на домакините в 62% от игровото време.

Каталунците започнаха много агресивно второто полувреме, но можеха да получат гол в 49-ата минута, когато Куадрадо стреля, но топката мина в опасна близост до страничната греда. Малко след това след двойно подаване между Неймар и Меси последният пропусна да порази вратата на Буфон, стреляйки над гредата. Още две минути по-късно отново Куадрадо отправи удар към противниковата врата, но Тер Щеген изби в корнер. Положенията в тези минути се редуваха пред двете врати и в 53-ата минута Меси пропусна добра възможност за своя отбор.

В 58-ата минута Пако Алкасер се появи на терена на мястото на Ракитич.

В 66-ата минута Меси пропиля идеална възможност да открие резултата – след ъглов удар и неразчетено излизане на Буфон вратата на италианците остана празна, но аржентинецът и този път не успя да я уцели. Четири минути по-късно същото стори и Сержи Роберто и двете нули останаха на таблото, като ситуацията се запази така до края.