съдийката Гуадалупе Порас Аюсо

Лудогорец загуби в спектакъл със 7 гола

Лудогорец записа втора поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа. След 1:2 пред седмица от Антверпен, сега зелените паднаха с 3:4 в Линц.

ЛАСК имаше почти тотално предимство през целия мач, но изпусна много положения. Домакините имаха общо 21 шута към вратата на орлите. Лудогорец имаше само четири точни удара, но с тях вкара три гола. Зелените изоставаха с 0:2, 1:3 и 1:4, но можеха дори да постигнат обрат. При третия гол за тях реферът изгони футболист от ЛАСК. До края имаше 20 минути, но Лудогорец така и не стигна до шанс да изравни.

Срещата започна лошо за орлите – те допуснаха гол още във втората минута. Тогава Петър Филипович наказа груба грешка в защитата на разградчани с точен изстрел от границата на наказателното поле. В 12-та минута домакините удвоиха преднината си. Андреас Грубер вкара след добро заучено положение от ъглов удар. Тимът на Станислав Генчев отговори три минути по-късно. Тогава Елвис Ману беше изведен по-добър начин от Алекс Сантана срещу вратаря и не сбърка. Десет минути преди почивката Марко Рагуц възстанови аванса от два гола на австрийците. Той вкара с воле след центриране отляво.

В 56-та минута ЛАСК направи 4:1. Попадението беше на Хюсеин Балич, благодарение и на сериозен рикошет. Зелените не се предадоха и се върнаха в мача в 62-та минута. Тогава пак Ману се разписа след пас на Сантана. Десет минути по-късно Лукас Григич получи втори жълт картон, след като спря изстрел на Ману с ръка в наказателното поле. Самият Ману реализира отсъдената дузпа и оформи своя хеттрик.

Антверпен изненада Тотнъм с 1:0

В другия мач от групата Антверпен победи Тотнъм с 1:0. Поражението беше първо за шпорите като гост от юли насам. Победата за лидера в Белгия дойде след грешка на Бен Дейвис, който играеше своя мач номер 200 за клуба. Дейвис подари топката на Мбокани, който изведе Рефаелов и той вкара за 1:0.

Жозе Моуриньо направи четири промени в своя тим на почивката, но без резултат. После на терена се появи и Хари Кейн, но и това не помогна. Мбокани изпусна отличен шанс за втори гол, след него и Юклерод направи същото.

Така белгийците оглавиха групата с пълен актив от шест точки. Тотнъм и ЛАСК делят втората позиция с три точки, а Лудогорец е на дъното без точка.