Лудогорец - Динамо Загреб
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец загуби с 1:2 от Динамо Загреб – ВИДЕО

Лудогорец загуби с 1:2 от Динамо Загреб в първия мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига. Реваншът е след седмица в Загреб.

Зелените допуснаха грешки в защита, но нападаха смело и отправиха 15 удара към вратата на Динамо. Хърватите стигнаха до два гола аванс още в самото начало – между 6-ата и 9-ата минута. Перич вкара за 0:1, после вратарят Падт си вкара автогол за 0:2. Текпетей запази шансовете на орлите за продължаване напред с красив гол в 22-ата минута.

Треньорът на домакините Анте Шимунджа заложи от първата минута на младия Иван Йорданов, който замени наказания Мануел Шоу. Новото попълнение Якуб Пьотровски записа дебют като титуляр и излезе вместо продадения в Атлетико Паранензе Алекс Сантана.

На почивката лошите новини за Анте Шимунджа продължиха. Контузии получиха Серджо Падт, който бе заменен от хърватина Симон Слуга, както и Каули, на чието място влезе Доминик Янков.
Лудогорец можеше да изравни в 47-ата минута. Рик Джонатан стреля извън наказателното поле, Доминик Ливакович изби в гредата, като футболистите на домакините дори претендираха, че топката е преминала голлинията, но не би.

След час игра Лудогорец Бърнард Текпетей си изкара жълт картон. Заради него той ще пропусне реванша на „Максимир“.

В края Динамо Загреб можеше да сложи точка на спора, но Лука Менало, останал сам срещу Симон Слуга, би над вратата. В последните секунди резервата Игор Тиаго пропусна да изравни.