Ференцварош - Лудогорец

Лудогорец отново загуби от Ференцварош

Лудогорец загуби от Ференцварош с 2:3 в реваншa от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Унгарският шампион спечели и първия мач преди седмица – тогава с 2:1. Така с общ резултат 3:5 българският първенец се прости с най-престижния европейски турнир. Това се случва за трета поредна година.

Бързи голове за Ференцварош

Гостите набързо поведоха с 2:0 в Разград. Точни за унгарците бяха Игор Харатин и Михал Шкварка. Харатин се разписа след корнер, Шкварка – след контраатака. Асистенциите и за двата гола бяха на Зубков. Попаденията паднаха само за четири минути – в 17-ата и в 21-ата.

Шверчок изпусна дузпа за Лудогорец

Три минути по-късно орлите върнаха интригата. Чибота центрира от корнер, а Георги Терзиев намали на 1:2. Импулсът в играта на тима на Стойчо Стоев бе очевиден и в 29-а минута бе отсъдена дузпа. Шверчок бе фаулиран от Ловренчич. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и го направи в стил Паненка. Унгарският вратар Дибус обаче изби с лекота.

На почивката в игра се появи Кешерю. Но това не помогна – само три минути по-късно Фради поведе с 3:1. Нгуен стреля, топката се отби в Горалски и изненада вратаря Ренан. 20 минути преди края Лудогорец върна още един гол. Левият бек Хайстер прати топката в собствената си мрежа.

Това обаче бе последното добро нещо за домакините в двубоя. До края Икоко получи контузия, а пък Моци бе изгонен с директен червен картон.

Лудогорец ще играе в Лига Европа с Валур

Българският шампион ще продължи в Лига Европа. Там разградчани ще имат за съперник във втория квалификационен кръг Валур. Исландският тим отпадна по-рано тази вечер от словенския Марибор. Валур загуби и двата мача – 0:3 на свой терен и 0:2 в реванша.