Локомотив София - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец вкара 4 гола и на Локо София – ВИДЕО

Лудогорец постигна трета поредна победа в първенството – 4:2 над Локомотив София. Шампионите вкараха четири гола за втори пореден мач – преди дни те направиха същото срещу Арда. Любопитно е, че голмайсторите и в двата двубоя са едни и същи. Победата е девета за орлите в последните 10 кръга.

Лудогорец продължава да бъде лидер в класирането с 42 точки, 10 повече от втория ЦСКА-София. Локомотив София е 12-и с 15 точки.

Зелените решиха всичко до почивката, като поведоха с три гола. Пиерос Сотириу откри в петата минута с добавка отблизо. Отново кипърецът се разписа в 38-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена след намесата на ВАР. В добавеното време на първата част Джордан Икоко вкара с прехвърлящ удар за 0:3.

Веднага след почивката Октавио намали. Само 60 секунди по-късно обаче Кирил Десподов вкара за 1:4 и приключи интригата. Крайният резултат оформи Пламен Крачунов в 64-ата минута след удар с глава.

По-рано през деня Славия и Локомотив Пловдив завършиха 1:1. Белите са пети в класирането с 28 точки, Локомотив измести Левски от шестата позиция. И железничарите, и сините имат по 25 точки.