Стойчо Стоев, Лудогорец

Лудогорец отново уволни Стойчо Стоев

Стойчо Стоев вече не е треньор на Лудогорец. Това обяви изпълнителният директор на клуба Ангел Петричев след нулевото равенство срещу Славия в седмия кръг на efbet Лига. Стоев не се яви пред телевизионните камери, а на негово място застана Петричев, който обяви новината за уволнението. Това е втора раздяла между орлите и Стоев. Предишната бе преди три години.

„Една неприятна ситуация, но това е решението на ръководството на клуба и собствениците“, заяви Петричев. В двубоя срещу Марибор от плейфоите на Лига Европа треньор ще бъде Станислав Генчев, а асистент – Здравко Здравков. Петричев подчерта, че няма решение за нов треньор и всяко име в следващите дни ще е спекулация.

„Собствениците не са доволни от игровия облик на Лудогорец. Ние сме принудени да вземем мерки, тъй като сме убедени, че футболистите са с доста високо качество. Не можем да се задоволяваме с подобни резултати“, заяви Петричев.

Директорът призна, че вратарят на Славия Антонис Стериакис е бил изгонен абсолютно незаслужено. „Тези загубени две точки не решават съдбата на първенството. И двата отбора бяха ощетени“, каза Петричев.

Ужасно съдийство при 0:0 между Лудогорец и Славия

Двата тима не си вкараха гол и завършиха 0:0. Двубоят ще се запомни със скандални отсъждания на реферите. Главен съдия бе Стефан Апостолов, а негови асистенти – Петър Джугански и Красимир Миланов.

Столичани играха с човек по-малко цяло полувреме. В самия край на първата част вратарят на Славия Антонис Стериакис бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле, но телевизионните повторения показаха, че топката се удря в бедрото му.

Домакините също бяха сериозно ощетени, след като гол на Вандерсон в 79-ата минута бе отменен заради несъществуваща засада. Бразилецът не разбра какво се случва и дорир извика привика своята съпруга да сподели радостта си с нея.

Така Лудогорец допусна грешна стъпка и изостава с точка зад лидера Левски. Славия има девет точки и е на седмо място.