Левски - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец измъкна драматичен успех над Левски – ВИДЕО

Лудогорец победи Левски с 4:2 в ключов сблъсък от елита и се върна начело в класирането. Сините поведоха, после изравниха, но като цяло бяха под нивото на шампионите. Зелените бяха водени от Станислав Генчев, който е времен заместник на Валдас Дамбраускас.

Левски поведе в 26-ата минута чрез Борислав Цонев, но в 29-ата Доминик Янков изравни. Пиерос Сотириу изведе шампионите напред в началото на втората част, но с второто си попадение Цонев върна равенството. Той вкара от дузпа в 81-ата минута. После обаче Лудогорец вкара нови два гола чрез Елвис Ману и Бернард Текпетей, за да си гарантира успеха. Попаденията на зелените паднаха след груби грешки в защитата на сините.

С победата Лудогорец събра 21 точки, колкото има и Ботев Пловдив. Шампионите обаче са изиграли два мача по-малко. Левски има само осем точки и е на 11-о място в класирането. Сините записаха шеста загуба от началото на сезона и втора откакто се завърна Станимир Стоилов.

ЦСКА-София победи измъчено Царско село

По-рано днес ЦСКА-София победи Царско село с 2:1. Червените сами си усложниха мача, след като играха цяло второ полувреме с човек по-малко. Жеферсон беше изгонен за два жълти картона само за три минути.

Стойчо Младенов реагира и пусна в игра Йомов, Мухар и Гълъбов на местата на Варела, Вилдсхут и Турицов. Това даде резултат и в 55-ата минута Амос Юга направи 1:0. Двайсетина минути преди края обаче Царско село изравни. Лукас Диас направи 1:1, след като беше изведен сам срещу Бусато.

В последната минута Калоян Кръстев инаправи страхотен индивидуален пробив, но не успя да реализира. В продължението обаче Мухар беше най-съобразителен в наказателното поле и вкара за 1:2. Това е първи гол за него за ЦСКА-София.