Лудогорец

Лудогорец отнесе ЦСКА Москва с 5:1 за едно полувреме

Лудогорец спечели убедително първия си мач в групите на Лига Европа. Орлите наказаха ЦСКА Москва с 5:1, макар че руският тим водеше на почивката с 1:0. Шампионът на България обаче вкара три бързи гола след почивката и отчая съперника.

Зелените започнаха много силно и удариха греда още в началото. Лукоки нацели страничния стълб на Алкинфеев. Отбитата топка стигна до Марселиньо, който намери Вандерсон, но той би в аут. В 11-а минута обаче ЦСКА стигна до гол. Игор Дивеев вкара с глава след свободен удар, изпълнен от Влашич. Това бе първият гол на Дивеев за клуба. Четири минути по-късно шампионът на България удари още една греда. Марселиньо стреля, Акинфеев изби и топката се отби в гредата. Акинфеев спаси вратата си малко по-късно след шут на Кешерю. След силните начални минути армейците убиха темпото и стигнаха до още едно положение. Ренан обаче изби удара на Фернандес.

Лудогорец вкара три гола за шест минути

В 48-ата минута Акинфеев обаче сбърка и това доведе до тотален колапс в редиците на ЦСКА. Стражът допусна лек удар в центъра на вратата да мине под плонжа му – 1:1 с гол на Вандерсон. Обърканите руснаци съвсем скоро инкасираха втори гол. Антон Недялков центрира към Лукоки, който изпревари всички и вкара за 2:1. В 52-ата минута зелените отказаха съперника. Вандерсон центрира, а Кешерю засече от воле по красив начин за 3:1.

В 59-ата минута Ренан сбърка и подари топката на Влашич в наказателното поле. Той намери Обляков, но Ренан се реваншира и спаси. Това обаче остана единственият шанс за ЦСКА-Москва след паузата. Акинфеев спаси нов шут на Лукоки в 67-а минута, но две по-късно пак капитулира. Тогава се разписа Кешерю за 4:1, а асистенцията отново бе на Недялков. Три минути по-късно Акинфеев спъна Марселиньо в наказателното поле. Кешерю не сбърка от бялата точка и вкара за 5:1, като реализира хеттрик. Той бе първи за него в Европа.

Ференцварош открадна точка от Еспаньол

В другия мач в групата и вторият фаворит в нея – Еспаньол – се провали. Испанците направиха само 1:1 с Ференцварош. Унгарският шампион поведе в началото след автогол на Хави Лопес. Варгас изравни след час игра, но каталунците не успяха да направят обрат.