Лудогорец - ЦСКА-София

Лудогорец и ЦСКА-София направиха 0:0

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 0:0 в 5-ия кръг на efbet Лига. Дербито предложи качествен футбол, но голове не паднаха, защото вратарите направиха забележителен мач. След тази точка Лудогорец оглави класирането с 11 точки. Червените са на 7-ото място с 8 точки.

В двубоя не липсваха и спорни моменти, като и двата тима имаха претенции за съдийски решения. В края на двубоя Албентоса нацели с бутонката Кешерю в лицето. Това се случи в наказателното поле на съперника, но съдията не отсъди дузпа.

Още в 6-ата минута Соу напредна добре, но бранителите на домакините се справиха. Лудогорец пропусна в следващата атака, когато удар на Битон стреля встрани. В 15-ата минута Битон стреля точно, но Черниаускас се справи. В 24-ата минута Илиев спаси удар на Евандро. До края на полувремето обаче нямаше нищо друго интересно.

В 53-ата минута Чибота получи отличен пас, но прати топката над вратата. Три минути по-късно пак той пропусна. После Соу и Жоржиньо отправиха точни удари, но вратарите спасиха. До края най-чистата позиция се отвори пред Тиаго. Той беше изведе очи в очи с Пламен Илиев, но вратарят направи ефектно спасяване.