Лудогорец - Локомотив Пловдив
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец свали Локомотив Пловдив от трона – ВИДЕО

Лудогорец е първият полуфиналист в турнира за купата на България. Зелените победиха досегашния носител на трофея Локомотив Пловдив с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време). По този начин орлите сложиха край на страхотната серия на своя съперник в надпреварата. Железничарите спечелиха последните две издания на турнира. Освен това те бяха в серия от 14 поредни победи за купата. Жребият за полуфиналите е в четвъртък.

В Разград двата тима направиха интересен и драматичен двубой. След нулево първо полувреме Пиерос Сотириу даде преднина на Лудогорец в 47-та минута. Тимът на Валдас Дамбраускас се насочваше към минимален успех, но в последната минута на добавеното време Георги Минчев изрази от близко разстояние 1:1.

Решаващият момент в продълженията дойде в 114-та минута. Тогава Мавис Чибота направи страхотен пробив отляво и с точен завършващ удар донесе успеха на своите. След края на срещата се стигна до сериозно сдърпване между играчите на двата тима. Резултатът беше червени картони за Икоко от Лудогорец и Уртадо от Локомотив.