Лудогорец - Динамо Тбилиси
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец стартира успешно в квалификациите за Шампионската лига

Лудогорец победи с 3:1 Динамо Батуми в първия мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят се игра в Разград, реваншът е след седмица.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи на състав без изненади, като нито един от новите не започна от първата минута. Пред вратаря Серджио Падт излязоха Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда и Антон Недялков. Педро Нареси и Ивайло Чочев бяха в средата на терена, докато зад централния нападател Руан действаха Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Тодор Неделев, за когото това бе дебют за Лудогорец в Европа. За пръв път с екипа на „орлите“ в турнирите на Стария континент излязоха още Диниш Алмейда и Ивайло Чочев. Очаквано на пейката започна игралият на Евро 2024 Якуб Пьотровски, а другият, участвал на турнира – Квадво Дуа, изобщо не беше в групата.

Българският шампион поведе още в 13-ата минута. Рик Джонатан подаде към Бърнард Текпетей, който вкара със силен удар. Руан Секо пропусна още един шанс за домакините. В 24-ата минута зелените стигнаха до втори гол. Руан Секо подаде към Рик Джонатан, който покачи аванса на 2:0. До края на първото полувреме Секо и Тодор Неделев пропуснаха още възможности.

След почивката Динамо заигра по-добре и намали пасива си в 62-ата минута чрез Владимер Мамучашвили. Той се разписа по куриозен начин, след като домакините спряха да играят заради звук на съдийска свирка от трибуните. В 72-ата минута Лудогорец си върна аванса от два гола – Аслак фон Витреи се разписа от пряк свободен удар.