Лудогорец - Царско село

Лудогорец спечели, порой отложи дебюта на Арда

Лудогорец започна по успешен начин защитата на титлата. Шампионът победи новакът Царско село с 2:0 в първия кръг. Двубоят се игра във Велико Търново заради реновации на стадиона в Разград.

Тимът на Стойчо Стоев поведе от пресилена дузпа в седмата минута. Тя бе вкарана от Клаудио Кешерю. Царско село не направи нищо особено и се отчете само с един неточен удар през първото полувреме. В 66-та минута румънският национал удвои след центриране от корнер – 2:0 за Лудогорец.

Заради реванша с Ференцварош в сряда Стойчо Стоев даде почивка на основните футболисти. Така срещу Царско село играха двама таланти от школата – Доминик Янков и Иван Йорданов.

Арда - Ботев

Порой отложи дебюта на Арда

Другият мач за деня бе прекратен заради проливен дъжд. Пороят над Кърджали не позволи изиграването на срещата между Арда и Ботев Пловдив. Двубоят, който е дебютен за Арда в елита на България, трябва да се проведе в неделя. Мачът започна и бе прекратен в 4-ата минута.