Левски - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Лудогорец спечели, Левски пак не успя

Лудогорец сложи край на серията си от четири поредни мача без победа във всички турнири. Шампионите отнесоха Дунав Русе с 5:1 в последен мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят не започна добре за тима на Павел Върба, като още в петата минута Григор Долапчиев даде преднина на гостите. Само осем минути по-късно обаче Мавис Чибота възстанови равенството. Домакините нанесоха решаващия си удар в рамките на осем минути между 30-та и 38-мата. Тогава Клаудиу Кешерю отбеляза два гола, а Марселиньо добави още един.

След почивката Лудогорец намали оборотите, но все пак се разписа още веднъж. Жоржиньо оформи крайното 5:1 в 90-та минута.

Левски направи 0:0 във Враца

Левски продължи с колебливото си представяне от началото на пролетния полусезон с 0:0 при гостуването на Ботев Враца. Сините още нямат победа през 2020-а година.

Тимът на Петър Хубчев не се представи на ниво на стадион „Христо Ботев“, като в играчите си личеше и умората след тежкия мач с Лудогорец от четвъртфиналите за Купата на България през седмицата. Сините трудно създаваха положения пред противниковата врата и не успяха да стигнат до гол. Лошият терен във Враца също допринесе за ниското качество на футбола.

По този начин Лудогорец вече води с девет точки пред Левски, ЦСКА и Локомотив Пловдив, като е изиграл и мач по-малко. Преследвачите имат по 46 точки.