Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец спечели за трети път Купата – ВИДЕО

Лудогорец спечели за трети път купата на България по футбол. Във финала орлите се наложиха с 3:1 над ЦСКА 1948. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски“, но беше посетен от рекордно малко зрители – малко над 1000 души.

Още от първите минути Лудогорец натисна и в осмата минута поведе. Даниел Наумов не се намеси добре при центриране на Кирил Десподов и от няколко метра Кайо Видал вкара на празна врата.

Натискът на гостите намаля след 20-ата минута, което позволи на ЦСКА 1948 да опита да изравни. В 35-ата минута Ивайло Чочев пробва късмета си с далечен удар, но Симон Слуга изби в корнер.

Две минути преди почивката Лудогорец удвои преднината си. Педро Нареси изведе Десподов, той отклони и Кайо Видал направи 2:0

На полувремето треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Янчев направи две смени. В игра се появиха Марио Топузов и Стив Фуртадо, които освежиха играта на столичани.

Алекс Колев отправи нестандартен удар с пета от въздуха, но вратарят на Лудогорец Симон Слуга изби в напречната греда, след което топката бе изчистена. В ответната атака орлите стигнаха до трети гол чрез Спас Делев. ВАР обаче го отмени заради засада на Кайо Видал.

ЦСКА 1948 върна един гол в в 59-ата минута. Георги Русев центрира и Ивайло Чочев от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на Слуга. Десет минути по-късно Елитон прати топката в мрежата, но ВАР го отмени.

Системата ВАР имаше още една ключова намеса в 81-вата минута. Тогава беше признат гол на Лудогорец, който в реално време беше отменен заради засада. Влезлият като резерва Матиас Тисера завърши бърза контраатака, която премина през Мануел Шоу и Рай Нашименто.

До края зелените имаха още два шанса, но Наумов ги спаси.