Лудогорец - Спартак Варна
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец отнесе Спартак Варна с 5:0

Лудогорец взе третата си победа за сезона в efbet Лига. Шампионите отнесоха с 5:Спартак Варна в Разград. Така те събраха десет точки и се върнаха на първото място.

Там временно се беше качил ЦСКА 1948, който спечели с 1:0 срещу Хебър. Червените спечелиха с гол на Георги Русев. Мачът се игра в София заради липсата на лиценз на стадиона в Пазарджик.

Иначе Лудогорец беше безпощаден и още до 12-ата минута вече водеше с три гола. Разписаха се Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Игор Тиаго. Текпетей откри още в 41-ата секунда. Игор Тиаго вкара в петата минута първия си гол за орлите.

Домакините намалиха темпото, но в края стигнаха до още два гола чрез Сисиньо и отново Игор Тиаго. На паузата в игра влезе дебютантът Якуб Пьотровски.

Освен това два гола на зелените бяха отменени, а пък Тисера удари греда.