Лудогорец - Ботев Враца

Лудогорец вкара шест гола на Ботев Враца

Лудогорец разгроми гостуващия Ботев Враца с 6:0 в среща от 21-ия кръг на efbet Лига. Шампионите увеличиха аванса си на върха на 7 точки пред втория Левски, който завърши 0:0 с ЦСКА-София. Лудогорец проведе и отлична генерална репетиция преди домакинството на италианския гранд Интер в Лига Европа. Това бе и официален дебют на новия треньор на тима Павел Върба.

Марселиньо вкара два гола преди почивката, а футболистите на Върба пропуснаха и още ситуации . В 57-та минута Клаудиу Кешерю сложи точка на спора след ъглов удар – 3:0.

След това гостите свалиха съвсем гарда и допуснаха нови три попадения. Първо се разписа Анисе, а после на два пъти резервата Якуб Шверчок. Това е най-изразителната победа до момента през сезона на орлите.

Единственият проблем е травмата на Жоржиньо. Той напусна контузен малко след началото на второто полувреме. Вместо него се появи Каули, за когото това бе дебют със зеления екип.