Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се справи с Локомотив Пловдив

Шампионът Лудогорец взе втора поредна победа от старта на сезона в елита, след като надви Локомотив Пловдив с 2:0. Успехът е и четвърти поред въобще за зелените. Пловдивчани пък паднаха за първи път след 2:1 на старта над Пирин.

През първото полувреме Лудогорец определено имаше трудности. Все пак след почивката орлите се възползваха от положенията си. Бърнард Текпетей даде аванс на домакините в 50-ата минута. Той се разписа с удар с левия крак от границата на наказателното поле. Резервата Каули Оливейра удвои в 87-ата минута след подаване на Сотириу. Минута след гола Лудогорец имаше шанс да вкара и трети. Спас Делев обаче уцели гредата след подаване на Сотириу.

Ботев Враца надви Ботев Пловдив с 3:2

По-рано днес Ботев Враца победи Ботев Пловдив с 3:2. Врачани поведоха с два гола на Браян Переа още през първата част. В началото на второто полувреме пловдивчани върнаха набързо паритета. Новото попълнение Мартин Секулич влезе в игра и реализира на два пъти за 2:2. Вторият му гол беше с пета.

Тимът на Росен Кирилов обаче продължи да търси победата и малко преди края стигна до трето попадение. Переа асистира на младият талант Мирослав Маринов, който вкара за 3:2.

В добавеното време Па Конате влезе с бутонките в главата на играч на Ботев Враца и беше изгонен с директен червен картон. Той го получи, след като Георги Давидов прегледа ситуацията с ВАР.