Лудогорец - Берое

Лудогорец се справи с Берое в Разград

Лудогорец победи Берое с 3:1 в Разград в двубой от 15-и кръг на efbet Лига. Това бе осма поредна победа за шампионите в първенствотоБерое пък претърпя първа загуба под ръководството на Димитър Димитров-Херо.

Гостите поведоха в резултата в шестата минута с гол на Ибрахима Конте. Той бе изведен сам срещу Пламен Илиев, преодоля го и даде аванс на отбора си. Малко преди това попадение на Джоди Лукоки бе отменено заради засада. Лудогорец изравни 21-ата минута чрез Вандерсон. До края на полувремето пропуски направиха Лукоки и Клаудиу Кешерю.

Шампионите поведоха в 52-ата минута с гол на Кешерю с глава. Якуб Шверчок оформи крайното 3:1 в 80-ата мин.

Така орлите дръпнаха на 7 точки пред най-близките си преследвачи Левски и Локомотив Пловдив. Те обаче са изиграли един мач по-малко.