Лудогорец - Ботев Пловдив
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се спаси в 99-ата минута срещу Ботев – ВИДЕО

Ботев Пловдив изпусна да победи Лудогорец, като си тръгна с 2:2 от Разград. Шампионите изравниха в 99-ата минута на двубоя чрез Якуб Пьотровски. Така зелените събраха 13 точки, с колкото са още Берое, ЦСКА 1948 и Арда. На върха е Черно море с 23 точки, Локомотив Пловдив има 22.

Иначе мачът започва с дузпа още в четвъртата минута заради за нарушение срещу Бърнард Текпетей. След разглеждане на ситуацията с ВАР обаче тя беше отменена заради засада на ганаеца. Домакините бяха по-активни през първата част, като вратарят Даниел Кайзер спаси удари на Кайо Видял, Хайстер и Руан.

В 40-ата минута реферът Драгомир Драганов пак отсъди дузпа за нарушение срещу Кайо Видал. Оливие Вердон изпълни и изведе орлите напред. Минути по-късно и гостите имаха претенции за дузпа. Изстрел на Ивелин Попов се удари в ръката на Педро Нареси, но ситуацията не беше разгледана от ВАР.

Ботев изравни в 57-ата минута с гол на Ивелин Попов. Последва добро спасяване на Симон Слуга след удар на излезлия сам срещу него Бароан.

В 83-ата минута гостите поведоха след гол на Красиян Колев. Лудогорец изравни в 99-ата минута. Точен бе Якуб Пьотровски, който с глава отбеляза след центриране от корнер на Аслак Фон Витри.

Ботев изигра първия си мач с новия треньор Душан Керкез. Канарчетата взеха деветата си точка през сезона и остават на 11-о място в класирането с девет точки.