Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се разправи с Шамрок Роувърс

Лудогорец направи голяма крачка към класирането за третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Орлите наказаха с 3:0 като домакин Шамрок Роувърс. Българският първенец имаше тотално превъзходство и заслужено спечели убедително. Реваншът е след седмица в Ирландия.

Пиерос Сотириу вкара два гола във вратата на ирландците. Третото попадение беше дело на Игор Тиаго.

Лудогорец поведе с 1:0 в 25-ата минута. Сисиньо подаде към Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле. Там Шон Хор изпусна Сотириу и той реализира с глава. Десет минути по-късно вече беше 2:0. Рик Джонатан стреля, Лий Грейс успя да избие от голлинията, но Сотириу вкара добавката. В 36-ата минута кипърецът вкара за 3:0, но попадението беше отменено заради засада. Малко по-късно Сотириу удари и греда.

През второто полувреме домакините играха по-прибрано, но пак създадоха доста шансове за трети гол. И той падна в четвъртата минута на добавеното време. Сисиньо изведе Десподов, той намери Спас Делев, който стреля но Манъс спаси.  Топката обаче попадна в Игор Тиаго, който не пропусна да направи 3:0.