Лудогорец - Мура
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се измъчи, но надви Мура – ВИДЕО

Лудогорец се класира с голяма мъка за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Зелените вкараха два гола в последните осем минути, за да победят Мура с 3:1. Първият мач беше завършил 0:0. Българският първенец имаше епизодични проблясъци, а и късмет, но като цяло не впечатли.

Пиерос Сотириу даде аванс на димакините още в четвъртата минута, но Лудогорец не се възползва от ранни гол. Така Томи Хорват изравни в 64-ата минута и този резултат класираше Мура напред. В края на мача обаче орлите вкараха още два гола. Елвис Ману се разписа в 82-ата минута, а Каули Оливейра в добавеното време за 3:1.

В следващия кръг тимът от Разград ще срещне гръцкия шампион Олимпиакос. Грандът от Пирея отстрани Нефтчи Баку.

С победата над Мура Лудогорец си гарантира европейски мачове поне до Нова година. При отпадане от Олимпиакос българският тим ще играе в плейофите на Лига Европа, а при отпадане в тях автоматично отива в групите на Лигата на конференциите.