Лудогорец - Сутиеска
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945

Лудогорец се измъчи, но надви Сутиеска

Лудогорец взе комфортна преднина срещу Сутиеска в първия двубой от квалификациите на Шампионската лига. Зелените се измъчиха, но взеха аванс от 2:0. Реваншът е на 12 юли в Черна гора.

Алекс Сантана даде преднина на орлите в 74-ата минута. В добавеното време влезлият като резерва Матиас Тисера вкара за 2:0.

Мачът започна без опасности пред Падт и Гилен. Чак в 18-ата минута Сотириу и Текпетей разиграха заучено положение от свободен удар, като Сотириу стреля, но вратарят изби. Малко по-късно Сотириу стреля силно, но не уцели вратата. В 39-ата минута топката стигна до Доминик Янков след центриране на Текпетей, но халфът стреля неточно от удобна позиция.

През второто полувреме Лудогорец натисна по-сериозно. Отново Сотириу, Текпетей и Янков стреляха, но без резултат. В 66-ата минута Текпетей подаде успоредно на голлинията, но Сотириу не успя да стигне до топката.

В 74-ата минута все пак се стигна до 1:0. След центриране от корнер, Гилен отклони топката в гредата, тя стигна до Алекс Сантана, който реализира отблизо. В 86-ата минута резервата Матиас Тисера подаде успоредно на голлинията, но Гилен успя да избие. Тисера обаче покачи на 2:0 в добавеното време. Алекс Сантана намери в наказателното поле Каули Оливейра, а той свали към аржентинеца, който не пропусна.