Лудогорец

Лудогорец сбърка отново – този път срещу Ботев

Лудогорец направи втора грешна стъпка през 2019-а. Преди пет дена шампионите извъртяха 0:0 с Верея, а сега – 1:1 с Ботев Пловдив.

И двата гола в Разград паднаха след почиваката. Джоди Лукоки изведе шампионите напред в 47-ата минута. Антонио Вутов изравни в 68-ата.

Зелените бяха без капитана Светослав Дяков, а вместо него започна Лукас Саша. Гостите бяха без типичен нападател и разчитаха на контраатаки. Именно жълто-черните имаха първото положение, но не успяха да го вкарат. Тимът на Антони Здравков пък не отправи точен удар преди почивката.

Шампионите започнаха по-нахъсано след паузата и бързо стигнаха до гол. Това се случи в 47-ата минута – Лукоки засече центриране на Недялков отляво и вкара за 1:0. Зелените обаче сбъркаха в защита и бяха наказани. В 68-ата минута Тодор Неделев намери Антонио Вутов и той изравни. Нападателят стреля от въздуха, пращайки топката първо в тревата, а след това тя прехвърли Пламен Илиев. Вратарят на домакините също не бе убедителен в намесата си.

Треньорът на Лудогорец: Не бяхме на ниво

„През първото полувреме имаше доста пропуски при изнасянето на топката, бъркахме завършващия пас. Бяхме доста статични и това появлия на играта. През второто полувреме вкарахме бърз гол, но това не ни помогна“, каза треньорът Антони Здравков.

„Никой не е очаквал това, а по-лошото е, че не бяхме на ниво. Промяната, която трябва да дойде е да си вкарваме положенията. Също така да сме по-концентрирани“, завърши той.