Лудогорец

Лудогорец с единия крак в Лига Европа – СНИМКИ

Лудогорец и Базел завършиха 0:0 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Така двата отбора не успяха да определят кой ще продължи участието си в Лига Европа през пролетта и интригата се запазва за последните мачове след седмица. Все пак резултатът от тази вечер е по-благоприятен за разградчани, тъй като те остават на трета позиция в групата.

Срещата на Националния стадион „Васил Левски“ започна по-добре за Базел, като футболистите на Урс Фишер бяха по-активни на терена. Първата добра за тях ситуация се откри в 17-ата мин. Тогава Лука Дзуфи стреля мощно от воле, но Владислав Стоянов успя да избие с една ръка.

Лудогорец пък имаше възможност да излезе напред в резултата в 34-ата мин.

Лудогорец

Натанаел центрира от фаул и след разбъркване в наказателното поле Паломино отправи удар, но топката беше изчистена в корнер. До края на полувремето и двата отбора пропуснаха по една добра възможност за гол, но до откриване на резултата не се стигна.

42

Лудогорец и Базел започнаха още по-предпазливо второто полувреме и рядко създаваха опасни положения. В 76-ата мин. Владо Стоянов трябваше да се намеси решително след удар на Мохамед Елиунуси. До нови голови ситуации през втората част не се стигна и срещата логично завърши 0:0.

Лудогорец

Равенство и между Арсенал и ПСЖ

В другия мач от Група А Арсенал и Пари Сен Жермен също завършиха наравно – 2:2. Едно от попаденията за „артилеристите“ беше автогол на Марко Верати, а другото вкара Оливие Жиру, докато за ПСЖ се разписаха Едисон Кавани и Лукас Моура.

Така кръг преди края на груповата фаза лидер в подреждането е ПСЖ с 11 т. С толкова, но на втора позиция заради по-лоши показатели, е Арсенал. На трето място е Лудогорец с 2 т. Базел е със същия актив, но на четвърта позиция.

На 6 декември футболистите на Георги Дерменджиев гостуват на парижани, докато Базел посреща Арсенал.