Лудогорец празнува поредната, спечелена с лекота, титла

Лудогорец победи Славия Прага в първата си контрола

Лудогорец победи Славия Прага с 2:1 в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Първенецът на България реши мача още в първите 20 минути с голове на Абел Анисе и Джонатан Кафу. В заключителните минути почетен гол за чешкия вицешампион вкара Нешанович.

Орлите започнаха по-активно и още в петата минута Джоди Лукоки бе изведен отдясно, центрира и Анисе засече топката в мрежата за 1:0. В 14-ата минута нова опасна атака отдясно завърши с пас на Кафу към непокрития Марселиньо, но бразилецът стреля в аут. Последва изстрел на Анисе над напречната греда, преди натискът на Лудогорец да доведе до втори гол. След самостоятелен пробив Кафу преодоля двама бранители, излезе сам срещу вратаря Йозеф Ржехак и реализира за 2:0.

В 31-ата минута Лукоки отново надбяга противниковата отбрана, този път отляво, но шутът му бе отразен от Ржехак. Пет минути преди почивката чехите най-накрая стигнаха до положение – Леван Кения стреля опасно от 20 метра, но Стоянов спаси. В заключителните секунди на първата част Ван Бурен също имаше шанс, но уцели Стоянов.

Лудогорец сваля темпото

След почивката Лудогорец игра по-бавно и спокойно, но продължаваше да контролира мача. Все пак в 78-ата минута Славия успя да върне един гол чрез босненеца Мешанович, който се разписа от 12 метра.

Следващата проверка на българския шампион е в неделя от 18.30 часа, когато орлите срещат Динамо Тбилиси.