Лудогорец - Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Лудогорец победи Левски за финал, Ботев е трети

Шампионът Лудогорец победи носителя на Купата Левски в последния кръг за сезона в efbet Лига. Така зелените не позволиха на сините да завършат трети.

Бронзовите медали са за Ботев Пловдив, който надви Славия с 2:1. Ботев не беше печелил медали от първенството от 1995 г. насам. Освен това жълто-черните трябва да играят бараж за Лигата на конференциите срещу Берое. Джак Лейн даде аванс на пловдивчани в 53-ата минута, а в 66-ата Николай Минков направи 2:0. Дебютантът Валентин Петров се разписа за Славия в 85-ата минута.

Иначе на стадион „Георги Аспарухов“ сините записаха първа домакинска загуба през 2022 г. В последните си 11 срещи те имат две поражения, като другото е в Разград. Единственото попадение за Лудогорец вкара Сисиньо в 28-ата минута. Левски остана с 52 точки, Ботев – с 53.

Поражението обаче не помрачи радостта на сините фенове, които празуваха спечелването на купата.

В последния мач от кръга Черно море и ЦСКА-София направиха 0:0. Варненци имаха повече положения за гол, но Димитър Евтимов направи няколко добри спасявания. Червените завършаха мача с човек по-малко заради червен картон на Мено Кох в 95-ата минута.