Лудогорец победи Левски с 2:1 и излезе първи

Лудогорец - Левски

Лудогорец победи Левски с 2:1 в драматично дерби от 12-ия кръг на Първа лига и оглави класирането. Шампионите вече са на първото място с 29 точки, а сините са втори с 28. В Разград двата тима си размениха по едно полувреме, но в крайна сметка с успеха се поздравиха орлите.

Силно първо полувреме за Лудогорец

Двубоят започна със здрава битка в средата на терена. В 11-та минута Милош Цветкович влезе много грубо в краката на Натанаел и имаше късмет, че получи само жълт картон от рефера Георги Кабаков. Вратарят на гостите Мартин Полачек бе нестабилен при изстрели отдалеч и след като на два пъти му се размина при изпуснати топки, на третия път стомната се счупи. В 34-та минута Джоди Лукоки се разписа на празна врата, след като словакът не се справи с лек удар на Натанел. В следващите минути сините също имаха претенции към Кабаков, след като той пропусна няколко явни нарушения срещу играчи на тима. Това пък позволи на шампионите да овладеят напълно ситуацията. Лудогорец нанесе втория си удар точно преди почивката. Кешеру се възползва от грешка на Тиам, за да изведе Вандерсон на чиста позиция, а бразилецът покачи на 2:0.

Левски мачка след почивката

Тимът на Славиша Стоянович излезе крайно мотивиран през втората част и това бързо даде резултат. В 54-та минута Станислав Костов се разписа от непосредствена близост след добра асистенция на Тиам. В следващите минути Левски категорично надигра своя съперник. Сините редяха положение след положение пред вратата на Ренан дос Сантос, но не стигнаха до изравняване. Най-близо до гола бе Габриел Обертан, но страховитият му изстрел от границата на наказателното поле срещна вътрешната гредата и излезе в аут.

Аутоури си тръгна с победа

Това беше последен мач за бразилския наставник на орлите Пауло Аутори. Той си тръгва по възможно най-добрия начин – с победа над пряк конкурент за титлата. Наследникът му Тони Здравков пък ще има задача да остави Лудогорец на върха.