Левски - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Лудогорец победи Левски и доближи деветата титла

Лудогорец победи Левски с 1:0 в 25-и кръг на efbet Лига. Шампионите увеличаха аванса си пред сините на 12 точки и направиха сериозна крачка към девета поредна титла. Зелените имат девет точки аванс пред втория Локомотив Пловдив.

На срещата присъства клубната легенда Наско Сираков, който другата седмица трябва официално да стане собственик на Левски и да оповести плановете си за спасение на клуба. Той бе в компанията на двама бивши президенти – Спас Русев и Тодор Батков.

Мачът се игра на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ пред около 5000 зрители и започна с минута мълчание в памет на бившия десен бек на сините Петър Дончев, който днес почина на 96-годишна възраст.

В десетата минута бе регистриран първият точен удар – Абел Анисе обаче не затрудни Милан Миятович. Пет минути по-късно шампионите пропуснаха по-сериозен шанс. Вандерсон изведе Кешерю на добра позиция, но Миятович изби в корнер. В 25-ата минута гол Холмар Ейолфсон си вкара автогол. Попадението обаче бе отменено заради засада на Мавис Чибота.

В 36-ата минута и Владислав Стоянов трябваше да се намесва, за да избие изстрел на Иван Горанов. Малко по-късно Стайн Спиеринг стреля силно с левия крак, но не уцели вратата.

Хубав гол на Лудогорец за 0:1

Секунди след подновяването на играта зелените си осигури преднина след страхотен гол на бразилския халф Каули. Той се разписа с изстрел извън наказателното поле, който не остави никакви шансове на Миятович. В 70-ата минута Чибота можеше да удвои преднината на шампиона, но стреля право в Миятович.

Три минути по-късно Левски имаше шанс за гол, но Найджъл Робърта не уцели вратата. В 78-ата минута сините поискаха дузпа за игра с ръка на Терзиев, но реферът Йорданов замълча.