Етър - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Етър и излезе първи

Лудогорец поведе в efbet Лига, след като победи с 2:0 Етър във Велико Търново. Така тимът на Павел Върба събра 9 точки след 4 кръга. Етър пък е в серия от четири поредни загуби без вкаран гол. И двете попадения за зелените паднаха в края на срещата.

Първата ситуация в срещата дойде в 8-ата минута. Тогава Марин получи топката до стража на домакините Анатоли Господинов, но ударът му с глава бе право в него. После нов удар на Марин беше блокиран, а Алекс Сантана пробва задна ножица, но неуспешно.

Втората част започна с интересно положение пред вратата на Ренан, дошло след пробив на Преслав Боруков. Върба пусна в игра и Кешерю и в 65-ата минута румънецът имаше шанс, но не уцели вратата. Пет минути след това Марин отново би над целта. Секунди след това Господинов спаси удар на Григоре. В 78-ата минута Каули излезе на добра позиция, като не бе акуратен в завършващия изстрел.

Веднага след това Лудогорец поведе в резултата, а точен бе Кешерю. Сантана отне от Йосков, Недялков веднага намери Кешерю, който би. Мариян Иванов изби, но право на крака на румънеца, който този път вкара 0:1.

Дебют за разградчани записа последното ново попълнение – юношата на Фейенорд Елвис Ману. Именно нидерландецът асистира на Чибота в 90-ата минута за 0:2.