Лудогорец - Арда

Лудогорец победи Арда с 2:0 и пак е първи

Лудогорец си върна върха в класирането на efbet Лига с актив от 24 точки, след като победи Арда Кърджали с 2:0 в мач от 10-ия кръг. Точни за успеха бяха Битон и Чибота. Това беше и 4-ти пореден мач без допуснат гол в първенството от състава на Станислав Генчев.

Дан Битон откри резултата с попадение в 35-ата минута. Той стреля, топката тупна пред вратаря Караджов, излъга го и влетя в мрежата. Преди това друг удар на Битон се отби в гредата.

През втората чакт Арда напомни за себе с удар на Аморим в 49-ата минута, но Ренан спаси. В 66-ата минута Чибота получи отличен пас от Икоко отдясно и преодоля Караджов за втори път. До края на двубоя Димо Бакалов пропусна за зелените, а Рандал – за Арда .

Локомотив Пловдив не остави шанс на Берое

Локомотив Пловдив победи гостуващия Берое с 3:0. Попаденията за железничарите отбелязаха Георги Илиев (28), Бирсент Карагерен (40) и Ален Ожболт (85). Победата е шеста за Локо от началото на сезона. Тимът има 20 точки и е трети в класирането зад Лудогорец и Левски. За заралии това бе трето поражение от последните четири мача.

Двубоят предложи интересни ситуации и пред двете врати. Йосипович можеше да изведе Берое напред в 14-та минута, но попадението му с глава бе отменено поради засада. След още толкова минути обаче Локомотив поведе. От десния фланг Димитър Илиев намери по земя Георги Илиев и ветеранът не сбърка. Илиев асистира за втория гол. Той изведе Карагерен на удобна позиция и последният прати топката в ъгъла на Душан Перниш.

През втората част гостите опитаха да се върнат в срещата, но в нейния край инкасираха и трети гол, дело на Ожболт.