Антверпен - Лудогорец

Лудогорец записа пета поредна загуба в Лига Европа

Българският шампион Лудогорец записа пето поредно поражение в груповата фаза на Лига Европа. Това се случи след 1:3 във визитата на белгийския Антверпен с 1:3.

Домакините контролираха събитията от самото начало и поведоха в резултата в 19-та минута. Тогава камерунецът Мартан Онгла се разписа със страхотен изстрел от далечно разстояние. Антверпен изпусна още няколко великолени шанса преди почивката.

Тимът на Станислав Генчев започна силно след паузата и изравни в 53-та минута. Тогава Кирил Десподов вкара за 1:1. Той беше изведен от Каули Оливейра и не сбърка, останал сам срещу вратаря. Белгийците продължиха да натискат и си върнаха преднината в 72-та минута. Тогава защитникът Ричи де Лает се разписа с глава след центриране отдясно. Три минути преди края на редовното време Мануел Бенсон подпечата успеха на Антверпен след добро подаване на Коджи Миоши. До края защитникът на орлите Драгош Григоре получи втори жълт картон и бе изгонен.

Лудогорец остава на дъното на групата без нито една спечелена точка. Антверпен води с 12 точки и си осигури участие в елиминациите на турнира. В другия мач от групата ЛАСК Линц и Тотнъм направиха 3:3. Така шпорите, които заемат второ място с 10 точки, също си осигуриха излизане от групата. Те имат три точки повече от ЛАСК и по-добри резултати в преките двубои.

В последните мачове от групата Лудогорец приема ЛАСК, а Тотнъм е домакин на Антверпен. Двубоите са на 10 декември от 22:00 часа.