Лудогорец - Славия
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец взе първа победа за сезона

След три поредни загуби Лудогорец записа първа победа през новия сезон. Шампионът на България надви Славия с 3:0 в Разград. Зелените имаха тотално предимство и изпуснаха куп положения.

Тимът на Павел Върба поведе в края на първата част след удар на Сисиньо. Той игра, след като БФС отмени наказанието му за червен картон. Голът успокои домакините, които нанизаха още две попадения в мрежата на Антонис Стергиакис. Те паднаха в рамките на около пет минути в средата на втората част. Първо Мавис Чибота удвои, а малко след това Козмин Моци вкара от дузпа.

Двубоят бе и официален дебют за новия нападател на зелените Ихиньо Марин. Испанецът се отчете с един опасен изстрел с глава през първото полувреме. Именно той обаче бе спънат за дузпата за 3:0.

Белите на Златомир Загорчич остават без успех след равенството в първия кръг с Черно море. В следващия кръг Лудогорец гостува именно на варненци, докато Славия приема Локомотив Пловдив.