Лудогорец - ТНС

Лудогорец пак победи лесно ТНС – този път 4:0

Лудогорец спечели лесно и втория си мач срещу ТНС. След 5:0 преди седмица, сега орлите триумфираха с 4:0 и с общ резултат 9:0 продължават напред. В плейофите на Лига Европа те ще се изправят срещу Марибор. При победа зелените отново ще попаднат в груповата фаза на турнира.

На „Рейсхорс Граунд“ в Рексъм тимът на Стойчо Стоев започна с Горалски, Дяков и Швиерчок. Именно последният бе главно действащо лице в двубоя. Той откри резултата в 36-ата минута, а в 77-а покачи на 0:3. Между него в края на първото полувреме се разписа Лукоки.

Иначе Лудогорец започна да напада още от първата минута. Баджи и Швиерчок обаче изпуснаха добери положения. Преди да вкара за 0:1 полякът изпусна още веднъж. Швиерчок бе замесен и във втория гол, като той стреля, а Лукоки се възползва от грешка при изчистването, за да направи 0:2.

ТНС стигна до първия си шанс едва в 57-а минута. Форстър загуби топката от Еб, който намери Едуардс, но топката мина над гредата. 15 минути по-късно и Бробъл имаше шанс. Той преодоля Лукоки, но Ренан изби в ъглов удар.

В 77-а минута Швиерчок тотално отчая домакините. Той вкара за 0:3 след удар с глава от близка дистанция.

Разгормът оформи резервата Дан Битон в добавеното време. Халфът се разписа с красив прехвърлящ удар извън наказателното поле.