Станислав Генчев, Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Лудогорец падна за шести път в групите на Лига Европа

Лудогорец записа шеста поредна загуба в група J на Лига Европа – 1:3 от ЛАСК Линц в Разград. Подобно нещо се случи на зелените за първи път в историята им.

На „Хювефарма Арена“ гостите стартираха по-активно. Те дори стигнаха до дузпа в края на първата част, но Пламен Илиев спаси удара на Гойгингер. Тимът на Станислав Генчев се възползва от разколебаването в редиците на австрийците на старта на второто полувреме, когато Елвис Ману вкара за 1:0. Той се беше появил като резерва на паузата.

Обратът на ЛАСК

Лудогорец обаче не продължи по възходяща линия и скоро гостите изрвниха. Филип Визенгер изравни десет минути по-късно. Ключовият момент дойде в 61-та минута, когато Алекс Сантана бе изгонен с директен червен картон. Освен това реферът отсъди втора дузпа. Зад топката застана Ренер и този път нямаше грешка – 1:2. До края ЛАСК категорично надигра домакините и стигна до трето попадение дело на Мадсен.

Въпреки успеха ЛАСК не успя да продължи напред в турнира, оставайки на две точки от втория Антверпен. Белгийците загубиха в последния си мач от Тотнъм с 0:2. Винисиус и Джовани Ло Селсо бяха точни за шпорите през втората част.