Лудогорец - Антверпен

Лудогорец падна след обрат от Антверпен

Лудогорец също стартира със загуба в груповата фаза на Лига Европа. Зелените паднаха с 1:2 от Антверпен, въпреки че поведоха в резултата. По-рано днес и ЦСКА-София записа поражение.

Белгийският тим игра по-добре през по-голямата част от двубоя. Антверпен започна много силно и още до 20-ата минута имаше четири отлични положения, но ги пропусна.

Лудогорец се окопити и изравни играта. В края на първата част Десподов получи травма и беше сменен принудително. В началото на втората част зелените поведоха. Ихиньо Марин изведе шампиона на България напред в резултата. Той вкара с великолепно премерен далечен удар.

Антверпен изравни след статично положение. Питер Геркенс засече центриране от корнер и прехвърли Пламен Илиев за 1:1. Седем минути по-късно Сисиньо сбърка пас назад, Лиор Рафаелов излъга Илиев и вкара в празната врата за 1:2. До края Илиев спаси още два удара, а гостите удариха и греда.

В другия мач в групата Тотнъм победи ЛАСК с 3:0. Головете вкараха Лукас Моура, Андреде, който се разписа в собствената си врата, и Сон. Шпорите поведоха с 2:0 още до средата на първото полувреме, а Сон се разписа в края.