Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец отстрани Олимпиакос след дузпи

Лудогорец стигна плейофите за груповата фаза на Шампионската лига, след като елиминира Олимпиакос. Зелените отстраниха гръцкия гранд след драма и изпълнение на дузпи.

Първият мач в Пирея завърши 1:1, в Разград съперниците направиха 2:2. Така се стигна до продължения, в които Олимпиакос игра с човек по-малко. Гръцкият шампион обаче издържа и се стигна до дузпи. В тях Лудогорец беше безапелационен – 4:1.

В плейофите на Шампионската лига Лудогорец се изправя срещу Малмьо. Шведският тим отстрани шотландския Рейнджърс след победа 2:1 в Глазгоу (общ резултат 4:2). Малмьо постигна успеха с два гола през второто полувреме и то с човек по-малко. Шведите са водени от Йон Дал Томасон. Дори и да отпаднe обаче Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа.

Иначе Олимпиакос поведе чрез Ян Мвила в 31-ата минута. В началото на второто полувреме българският шампион изравни след автогол на Семедо. Пиерос Сотириу изведе зелените напред в 57-ата минута от дузпа. Десет минути по-късно отново от бялата точка Араби направи 2:2. В края на редовното време Осейну Ба получи червен картон.

При дузпите за домакините вкараха Сотириу, Алекс Сантана, Оливие Вердон и Сисиньо. За гостите сгрешиха Валбуена и Кока.