Лудогорец - Мидтиланд
сн. БГНЕС

Лудогорец отпадна от Шампионската лига

Лудогорец се прости с надеждите си да участва в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон. Зелените загубиха домакинството си на Мидтиланд с 0:1 в мач от втория квалификационен кръг.

На стадиона в Разград гостите бяха по-добри през по-голямата част от двубоя. Орлите предимно се защитаваха, но допуснаха късен гол, дело на Жуниор Брамадо.

Треньорът Павел Върба направи няколко промени, като заложи на трима футболисти в средата на терена. Той пусна Баджи, Анисе и Алекс Сантана, които трябваше да отговорят на физическата мощ на Мидтиланд. Атаката поведе Кешерю, подкрепян по фланговете от Чибота и Каули Оливейра. През първата част датският тим, за когото титуляр бе българинът Божидар Краев, бе доста по-активен и създаде няколко опасности пред вратата на Ренан. Бразилският вратар обаче се отчете с няколко солидни намеси. Освен това Краев и Мабил пропуснаха от изгодни позиции.

сн. БГНЕС

След почивката играта се изравни, като тимът на Павел Върба също имаше период на преимущество. В една ситуация Лудогорец дори можеше да получи дузпа – тогава Паулиньо спря с ръка опасен изстрел в наказателното поле. Реферът обаче даде знак играта да продължи, а той нямаше как да се възползва от помощта на ВАР. Чибота после стреля опасно, но бранител на Мидтиланд изби от голлинията.

Постепенно играчите на датския шампион станаха по-смели в атака и успяха да стигнат до гол в 78-та минута. Тогава Брамадо се възползва от меле в наказателното поле на орлите и промуши топката между краката на Ренан. Той вкара след корнер. В оставащите минути домакините не успяха да отговорят и по този начин приключиха с участието си в Шампионската лига.

Лудогорец обаче продължава в Лига Европа. Там тимът ще участва в третия квалификационен кръг.