Лудогорец отпадна от Лига Европа след 0:0 с АЕК

Лудогорец

Лудогорец отпадна от Лига Европа след 0:0 с АЕК Ларнака. Това бе едва втора точка за българския шампион в това издание на турнира. В другия мач Байер Леверкузен надви с 1:0 Цюрих. Така напред продължават германският и швейцарският тим. Орлите и кипърците ще доиграват турнира в последните си два мача в него.

АЕК изпусна положения в началото

Гостите можеха да открият резултата още в третата минута. Ренан сбърка и подари топката на Акоран, но той не уцели вратата. Три минути по-късно Жан-Люк пък уцели вратаря на зелените. В 13-а минута Тричковски изпълни пряк свободен удар, но шутът му мина покрай гредата.

Отговорът на българския шампион бе хубава комбинация между Кешеру и Марселиньо, но последният би в аут. После Лукоки бе близо до гол, но и той не успя.

Лудогорец иска неуспешно дузпа

Тимът на Антони Здравков опита натиск след почивката, но играеше мудно и безлично. Четвърт час преди края след корнер Моци уцели напречната греда. Малко по-късно Сисиньо падна след сблъсък с Гарсия. Норвежкият рефер обаче не уважи претенциите на домакините за дузпа. В добавеното време Швиерчок имаше две половиначати положения, но и той не успя.