Цървена звезда - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com/bg

Лудогорец отпадна от Европа след загуба в Белград

Лудогорец отпадна от европейските клубни турнири след четвърта поредна загуба в Лига Европа. Зелените паднаха с 0:1 в гостуването си на Цървена звезда. Голът в Белград отбеляза Марко Иванич в 57-ата минута.

Българският шампион остава последен в групата с една точка. Звезда в първи с 10 точки, Брага има 9, Мидтиланд има 8. В другия мач в групата Мидтиланд надви драматично Брага, за да завърже възела. В последния кръг от срещи Лудогорец приема Мидтиланд, а Брага е домакин на Звезда.

Сблъсъкът в Белград започна с положения и за двата тима. Зелените искаха и дузпа в 12-ата минута, но не я получиха. После сръбският тим натисна и Серджио Падт имаше доста работа, но домакините не вкараха гол.

След почивката Цървена звезда продължи да напада и в крайна сметка стигна до гол. Той падна в 57-ата минута, когато Иванчич стреля от над 20 метра. Домакините имаха два добри шанса след това да стигнат до второ попадение. Падт обаче спря Павков и в двата случая.

В добавеното време Лудогорец опита хаотичен натиск. Той доведе до втори точен удар, макар и безопасен. Така българският шампион продължи слабата си серия в Лига Европа. Зелените са без победа в турнира в 11 мача. Последната беше преди две години – на 1 октомври 2020 г.