Лудогорец - Брага
Снимка: twitter.com/SCBragaOficial/

Лудогорец отново падна в Лига Европа

Лудогорец записа втора поредна загуба в Лига Европа. След 0:1 като домакин на Цървена звезда, сега българският шампион падна и от Брага със същия резултат. Поражението е напълно заслужено. Зелените играха слабо, без желание и агресия и не създадоха почти нищо в атака.

Брага имаше отлично положение още в петата минута, но го пропусна – Медейрош уцели гредата. Две минути по-късно обаче капитанът Рикардо Орта вкара за 0:1.

Орлите реагираха и в 10-ата минута пратиха топката в мрежата. Попадението на Жоасуе Са обаче беше отменено заради засада. Това обаче беше единственото добро нещо в атаката на домакините до 30-ата минута. После те все пак отправиха два точни удара, но не затрудниха врататя на Брага.

След почивката португалците се прибраха назад. Това допълнително затрудни Лудогорец и зелените така и не стигнаха до чисто положение за изравняване. В 82-ата минута имаше игра с ръка на защитник в наказателното поле, но тя дойде след двоен рикошет и реферите прецениха, че няма дузпа. В десетте минути до края на добавеното време Лудогорец дори нямаше атака. Брага пък изпусна два шанса да покачи на 0:2.

В другата среща в групата Мидтиланд и Цървена звезда завършиха 1:1. Звезда води със 7 точки, Брага е втори с 6 точки. Мидтиланд има две точки, Лудогорец е с 1 точка. В следващите мачове след две седмици зелените гостуват на Брага, а Звезда приема Мидтиланд.