Лига Европа Лудогорец ЦСКА-София

Лудогорец отново е в групите на Лига Европа

Лудогорец ще участва в груповата фаза на Лига Европа и през този сезон. Това стана факт след победа над Динамо Брест с 2:0 като гост в плейофите.

Двубоят в Минск бе равностоен през по-голямата си част, но българските шампиони успяха да се възползват от положенията си през второто полувреме. Така зелените стигнаха до успеха.

Тимът на Павел Върба имаше лек териториален превес през първото полувреме, но без положения. След паузата домакините имаха отличен шанс да поведат в резултата след центриране от корнер. Първо топката срещна гредата, а след това Пламен Илиев се намеси отлично при добавката.

Няколко минути след това дойде ключовият момент в двубоя. Орлите разгърнаха добре контраатака и Доминик Янков асистира на резервата Елвис Ману, който се разписа на празна врата в 73-та минута. Лудогорец бързо нанесе своя удар и шест минути по-късно вече имаше два гола аванс. Разписа се друга резерва – Ихиньо. Той вкара със силен и точен изстрел след добро подаване на Ману.