Лудогорец

Лудогорец отнесе ТНС с 5:0 и обезсмисли реванша

Лудогорец на практика си осигури класиране за плейофите на груповата фаза на Лига Европа, след като разби ТНС с 5:0 в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на надпреварата. Разградчани играха на много по-високо ниво от уелския си съперник и заслужено стигнаха до убедителен успех.

Домакините поведоха в резултата още в 10-та минута. Тогава Райън Харингтън си отбеляза автогол след изстрел на Мавис Чибота, срещнал гредата, В 28-та минута Чибота покачи на 2:0, а малко преди почивката Джоди Лукоки отбеляза трети гол за.

След почивката картината не се промени и тимът на Стойчо Стоев стигна до нови два гола. Те бяха дело на Клаудиу Кешерю и Козмин Моци.

Лудогорец чака Марибор или Розенборг

По този начин орлите решиха изхода от двубоя още преди реванша в Уелс след седмица. Сега зелените чакат последния си съперник преди груповата фаза на Лига Европа. Той ще е или словенския Марибор или норвежкия Розенборг. Това почти сигурно ще е Розенборг, който вчера спечели визитата си на Марибор с 3:1.