Лудогорец - Локомотив Пловдив
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец отнесе Локо, 0:0 между Славия и ЦСКА-София – ВИДЕО

Лудогорец разгроми с 6:1 Локомотив Пловдив в 28-ия кръг на efbet Лига. Малко по-рано Славия и ЦСКА-София направиха 0:0 на „Овча купел“. Тези резултати дават шанс на Левски да си върне второто място в класирането. Сините имат 50 точки, колкото и Локомотив. ЦСКА-София има 52. Левски гостува на Берое в неделя.

Лудогорец реши всичко още до почивката. На два пъти се разписа Вандерсон, а по още един гол добавиха Моци и Каули. Кенан Муслимович с първия си гол с екипа на железничарите намали пасива на своя тим. Жоржиньо и Мавис Чибота обаче направиха 6:1. Локомотив обаче пусна доста резерви с оглед на финала с ЦСКА-София за купата на България.

Как станаха голове за Лудогорец

Иначе в Разград Лудогорец поведе още в първата минута. Тогава Козмин Моци засече с глава центриране от ъглов удар – 1:0. После Икоко центрира към Вандерсон и той с лекота преодоля Илко Пиргов. В 24-ата минута Чибота изведе Вандерсон, който остана сам срещу Пиргов и отбеляза за 3:0. Десет минути по-късно удар на Каули бе блокиран от защитник. След рикошета топката се върна в Каули Оливейра, който този път не пропусна – 4:0.

В 68-ата минута Локомотив Пловдив върна един гол. Кенан Муслимович получи на границата на наказателното поле и с мощен диагонален изстрел изпрати топката в мрежата. Пет минути по-късно Доминик Малонга имаше шанс да върне втори гол, но пропусна. С това свършиха и хубавите моменти за гостите. До края те получиха още два гола за 1:6.

Славия и ЦСКА-София изпуснаха куп положения за 0:0

Славия и ЦСКА направиха 0:0 на „Овча Купел“. Треньорът на червените Милош Крушчич заложи на силен състав, въпреки че се очакваше да даде почивка на повечето от титулярите си. Армейците имаха игрово предимство щи отправиха 10 удара към противниковата врата, но така и не стигнаха до гол. Белите завършиха много силно, като Радослав Киролов удари греда, а после тимът му имаше още няколко шанса. Но гол така и не падна.