Лудогорец - Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Лудогорец отказа Черно море от Европа

Лудогорец победи Черно море с 1:0 в 30-ия кръг на efbet Лига. Попадението беше дело на Пиерос Сотириу, който се разписа от дузпа в 52-ата минута.

Наказателният удар беше отсъден след намеса на ВАР, който сигнализира за игра с ръка на Сердюк след удар на Сотириу. Три минути по-късно гол на моряците, дело на Сердюк, беше отменен след намеса на ВАР. Реферите зад системата видяха нарушение на Беншаа срещу Шоу в началото на атаката.

Загубата намали сериозно шансовете на Черно море да се класира за Европа. Варненци остават с 46 точки, на три зад Ботев Пловдив. Ботев обаче е с мач по-малко. До края остава още един кръг.

Преди началото на срещата двата тима застанаха почетоха бившия футболист на Лудогорец Джоди Лукоки, който почина през седмицата. Най-емоционален беше Кирил Десподов, който се разплака.

След края на двубоя разградчани получиха златните медали за 11-ата си поредна титла.