ЦСКА-София - Арда

Лудогорец обърна Черно море, а ЦСКА-София – Арда

Лудогорец се върна на първото място в класирането на efbet Лига, след като победи Черно море. Шампионите спечелиха с 2:1 във Варна в шестия кръг.

На стадион „Тича“ се изправиха единствените два отбора, които нямаха загуба от началото на сезона. Домакините започнаха силно и поведоха в резултата в 28-та минута чрез Родриго. Само четири минути по-късно орлите изравниха с гол на Дан Битон.

В 74-та минута централният нападател на разградчани Кладиу Кешерю отбеляза победния гол за гостите. Той вкара с глава след добро центриране на резервата Марселиньо. Самият Марселиньо изкара на терена само десет минути. Той получи набързо два жълти картона и бе изгонен в 85-та минута.

След този успех Лудогорец вече има 14 точки – една пред втория Левски. Черно море заема шеста позиция с 9 точки.

ЦСКА-София стигна до трите точки срещу Арда

По-рано ЦСКА-София победи Арда Кърджали с 3:2 у дома. Домакините откриха в 15-та минута чрез Тони Уот. Той даде преднина на червените с изстрел отблизо след пас на Тиаго. Гостите изравниха четири минути по-късно с попадение на Радослав Василев.

В 63-та минута Евандро отново изведе ЦСКА напред след асистенция на Уот. В 89-та минута Али Соу сложи край на головата си суша и направи 3:1. Малко след това Арда върна един гол чрез Иван Коконов.

Така червените записаха трета победа от началото на сезона и се изкачиха до четвърто място в класирането с 11 точки. Поражението бе второ поред за Арда. Тимът заема осма позиция с осем точки.