Ботев Пловдив - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец обърна Ботев в Пловдив – ВИДЕО

Лудогорец обърна Ботев Пловдив с 3:1 в последния мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Така шампионите дръпнаха с четири точки пред втория ЦСКА-София. Те имат 27 точки от 10 мача, червените са с 23 точки от 9 срещи.

Двата тима направиха впечатляващ мач, интрига имаше до самия му край. Загубата беше първа за жълто-черните като домакин през сезона. Ботев остава трети, с две точки зад ЦСКА-София.

Треньорът на домакините Азрудин Валентич бе заложил на всичко най-добро, с което разполага. От своя страна Станислав Генчев беше направил четири промени в тима в сравнение с 11-те, които започнаха при 0:1 от Брага. Вместо Пинас, Вердон, Баджи и Текпетей излязоха Сисиньо, Пластун, Алекс Сантана и Чибота.

Мавис Чибота изпусна още в началото, после Маркиньос не уцели вратата. С втората си атака обаче Ботев откри. Доминик Янков сбърка в центъра, топката стигна до Рабей, който намери Тодор Неделев и той вкара за 1:0. В 20-ата минута ситуацията се повтори. Клод Гонсалвеш сбърка, Рабей изведе Маркиньос, който пусна за Неделев. Той обаче стреля право в Кахлина.

Четири минути по-късно Лудогорец изравни и то с великолепен гол на Алекс Сантана. Той проби през центъра и с фалцов удар от около 25 метра прати топката в горния десен ъгъл. Зелените бяха близо до обрат, но Доминик Янков уцели гредата. До края на полувреме и двата тима имаха положения за гол, но ги пропуснаха.

Втората част започна с нова греда – на сметката на Ботев. Рабей получи отляво, залъга Икоко и би силно, но не успя да реализира. После отново той пропусна, а в 55-ата минута шампионите вкараха за 1:2. Пиерос Сотириу прати топката в мрежата на Аргилашки. Попадението първоначално беше отменено заради засада на Чибота. ВАР обаче доказа, че такава няма.

Три минути по-късно жълто-черните останаха с човек по-малко – Мертенс удари Алекс Сантана в главата и получи втори жълт картон. Въпреки това домакините можеха на два пъти да изравнят чрез Неделев и Бароан. Лудогорец обаче издържа и вкара трети гол в добавеното време. Текпетей изведе Икоко отдясно и той отбеляза без проблеми за 1:3.