Малмьо - Лудогорец

Лудогорец победи Малмьо, но не стигна Шампионската лига

Лудогорец победи Малмьо, но не успя да влезе в групите на Шампионска лига. Българският първенец надви с 2:1 шведския тим, но отпада с общ резултат 2:3.

Така Лудогорец ще трябва да се задоволи с груповата фаза на Лига Европа. Тимът е в тях за пета поредна година. Жребият за тази фаза на турнира е в петък.

Зелените стартираха мача отлично и поведоха с 1:0 още в 10-ата минута. Тогава се разписа капитанът Антон Недялков. Шест минути по-късно Сьорен Рикс изравни. Попадението обаче беше отменено заради засада. В средата на първата част беше извършена и по една принудителна промяна. За домакините Доминик Янков замени Каули, а Малмьо смени вратарите. Шведите все пак възстановиха равенството три минути преди почивката. Автор на гола стана Велко Бирманчевич от пряк свободен удар. При шута му имаше и рикошет, който излъга Кахлина.

На почивката Валдас Дамбраускас направи нови две промени. Той смени колебливия десен бранител Джордан Икоко, както и Стефан Баджи. Вместо тях влязоха Сисиньо и Сантана. Орлите натиснаха и час игра след началото отново поведоха. Пиерос Сотириу вкара от дузпа за 2:1. До края българският първенец имаше само един шанс за трети гол. Десподов и резервата Мавис Чибота обаче се разминаха с топката при центриране.